برای بدرقه و پیمان

خرد آدمی را از تعصب دور می‌دارد و عقل داور غائی هر برهانی هست. اقوال مرده که از عصر هر نسل دورتر رود، به سنت می‌گراید و باور آن به مرور دوباره و به تأیید عقل زمان مؤکول است. قدرت آدمی در رد و نفی پذیرفته‌های پیشین، حضور سازنده و نو شونده او در هستی را تأیید و مفهوم «عصر» را تا مقدار سوگند خداوندی، متعالی می‌کند. در این بازبینی هیچ استثنائی نمی‌گنجد و هیچ نامی مصون نیست. چنان‌که نام‌آوران امروز، که در عقل عصر ما موجه می‌نمایند و ستوده می‌شوند، بسا که در آینده مقصر و منفور باشند.

«ناصر پورپیرار» کوشید کهنه‌گی را از هویت و هستی ایرانی بزداید و ابواب گفت‌وگویی را بگشاید تا بی‌نیاز به رستم و مزدک و ابومسلم و زردشت و سلمان فارسی و انبوهی جعلیات دیگر، معلوم کند که ساکنان این سرزمین دیر زمانی نیست که دور هم گرد آمده‌اند و هرگز صاحب اختیار ملک خویش نبوده‌اند و فرصت، امنیت و فراغت نداشته‌اند که درباره تاریخ و فرهنگ سرزمین خویش گفت‌وگوی عالمانه کنند.

به یاد داریم که هر بار، سیر نشده از کلام دل‌نشین‌اش، مجبور به خداحافظی، دفتر کارش را که مأمن ذهن‌ها و دل‌های مشتاق‌مان بود، با حسرت ترک می‌کردیم. اکنون ناصر پورپیرار را بدرقه می‌کنیم و بر سر مزار او پیمان می‌بندیم که بر راه بنیان اندیشی استوار بمانیم.

قرار ما پنجشنبه 12/06/1394 ساعت 10 صبح، قطعه 4، ردیف 109، شماره 26، بهشت زهرا

ارسال شده در چهارشنبه، ۱۱ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۰۰ توسط مدیر سایت

ارسال پیام به این نوشته
نام: *
ای میل:
وب سایت:
پیام: *
کد امنیتی: *
عکس جدید
نظر بصورت خصوصی برای نویسنده مطلب ارسال شود
دوست گرامی پیام شما پس از تأیید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
نویسنده : اکبر
سه شنبه، ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۸
 
جناب حسین
مساله وصیت نامه نه از باب مصلحت بلکه به خاطر بار قانونی قرار دادن وصیت استاد برای گردانندگان این وبسایت و وبلگ استاد پوپیرار به وجود خواهد آورد تا به امروز مسکوت مانده که به امید خدا با رفع موانع قانونی و با صلاح دید دوستان منتشر خواهد شد.

 
نویسنده : ایمان مسلمان
شنبه، ۰۲ آبان ماه ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۵
 
وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ ﴿155﴾ الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ ﴿156﴾ سوره البقره
و مژده ده شكيبايان را [همان] كسانى كه چون مصيبتى به آنان برسد مى‏ گويند ما از آن خدا هستيم و به سوى او باز مى‏ گرديم.
استادی که مانند ابراهیم علیه السلام به جنگ بت های زمان خود رفت... خدا رحمتشان کند.

 
نویسنده : سرباز مسلمان
پنجشنبه، ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۰۱
 
اینشتین در 1905 نسبیت را مطرح کرد ، در 1920 نوبل دادند ، 15 سال برخورد سرد ، تصورم این است که با مرحوم پورپیرار نیز چنین رفتار شود او در تفکر انتقادی درس بزرگی به بشر و انسان به قول خودش آموخت اما این درس را از آدم یاد گرفت.

 
نویسنده : علی
جمعه، ۲۴ مهر ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۶
 
مشکل اینجا اینه که تمامی افراد عاقل مملکت حین انتخاب رشته به سراغ رشته های فنی و پزشکی و... میرن و تنها افراد ضعیف وارد رشته هایی مقل تاریخ و جغرافی میشن- یعنی ممکن نبوده کسی در گذشته از رشته فنی با فاصل 4000 کیلومتر از خونه اش قبول بشه و به سراغ رشته تاریخ 20 متر اون طرف تر از خونه خودش بره و حتما و صد یقین میرفت سراغ رشته فنی- اینطوریه که کسانی سالها دنباله تاریخ ما رو گرفتند که درس خوندن و نخوندنشون فرقی با هم نداشت. وضعیت طوریه که هر چقدر هم این کتابهای تاریخی رو بخونی همونقدر منحرف میشی- پایان نامه های تاریخ چیزی به غیر از کپی پیست کتابهای حاضر نیست. به همین دلیل کسی که داره ادعای دکترای تاریخ رو میکنه و مواردی رو که پورپیرار بهشون اشاره میکنه هنوز نفهمیده واقعا احمقه- علم به گرفتن دکترا و مدرک تو دانشگاه نیست- علم به تحقیق روی یک موضوع و قبول نکردن اون تا زمانی که 100% اثبات نشه داره -
متاسفانه خدمت مخالفان پور پیرار عرض شود که ایشون به علت همین جهل و ناآگاهی اندیشمندان! تاریخ فارسی و افراد دارای مدرک های پرفسوری مطالبی رو عنوان کردند که به نظر کسی نمیتونه جوابی براشون مطرح کنه- به همین دلیل برای افراد مخالف ایشون که اکثراً دارای مدارک مافوق بحرانی و دکتراهای متعدد! هستند عرض کنم که بهترین راه اینه که ملت رو در راه صحیح هدایت کنند و از تاریخ های جعلی صرفنظر کنند. دیگه مساله اونقدر جدیه که هیچ کتاب تاریخی به نظر مورد تایید ملتی که سعی داره راهش رو درست انتخاب کنه نیست و به نظر این مساله بهتره از طرف تمامی ملیتهای کشور مورد قبول واقع بشه

 
نویسنده : مفلح اسماعیلی
پنجشنبه، ۱۶ مهر ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۷
 
علاقه مندان به برامدن مردم وصفویه باید مطالب را از سایت ناریا ووبلاگ استاد دنبال بکنند چون ممکنه کتاب ها دیربدستشان برسد ونباید فرصت را ازدست داد

 
نویسنده : قحطان
چهارشنبه، ۱۵ مهر ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۱۲
 
انا لله وانا الیه راجعون.رحلت استاد خبری بود که تیری بود که بر قلب تمام شاگردانش نشست اما ترس از پایمالی راه استاد و انقطاع راه ایشان سنگین تر از فاجعه رحلت ایشان بود نگرانی از انهدام یا سرقت کتابهاو اسنادی که ایشان به آنها استناد می نمود نیز جانکاه است.استاد به بهترین صورت وظیفه خود را ادا کرد و حال وظیفه ماست که راهش را ادامه دهیم.رحم الله استادنا العزیز

 
نویسنده : هیوا ایزدی
سه شنبه، ۱۴ مهر ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۳۶
 
سلام علیک
کتابهای برآمدن مردم را از کجا و چگونه تهیه کنیم.... بنده در شهرستان هستم ، دوستی را به کتابفروشی نیل فرستادم آنها از وجود این کتاب اظهار بی اطلاعی کرده بودند

 
نویسنده : احد
شنبه، ۱۱ مهر ماه ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۳
 
کتب برامدن مردم و صفویه رو چطور تهیه کنم??

 
نویسنده : ادریس
سه شنبه، ۰۷ مهر ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۱۰
 
سلام.کتابهای نصب شده در سایت قابلیت دانلود رو ندارد. در فروشگاه نیل هم بعضیش موجود نیست گفتند هیچ وقت هم چاپ نخواهد شد! لطفا لینک دانلودهای کتب رو اصلاح کنید حداقل کتاب اول ساسانیان را اصلاح کنید که من ندارمش و در فروشگاه هم موجود نیست.
چندتا از کتابها را داده ام آشنایان بخوانند با قبول خطر احتمال پس ندادن توسط آنان چون گمان نمیکردم استاد به این زودی فوت نمایند و با فوت استاد قرار بر این باشد آثارش کمیاب و از دسترس خارج شود. حداقل اگر برایتان مقدور است از طریق ایمیل پی دی اف کتب دوازده قرن و پلی بر گذشته رو برام بفرستید.
لطفا.

 
نویسنده : امیر
دوشنبه، ۰۶ مهر ماه ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۸
 
سلام علیکم و رحمة الله و برکاته
با عرض تسلیت به مناسبت در گذشت دانشمند فرزانه به خانواده ی آن مرحوم و آزاد اندیشان می خواستم بپرسم چرا مستند ابطال شناسنامه برای دانلود عموم در بخش ویدیو ها قرا نگرفته است ؟ و نیز آیا می شود کتابهای این استادعالی قدر جهت ترویج اندیشه های ایشان پس از وی طی فایلهای پی دی اف قابل دانلود بصورت رایگان و اگر نشد پولی در اختیار عموم مردم قرار گیرد؟

 
نویسنده : 19
شنبه، ۰۴ مهر ماه ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۴۶
 
خدایا به حق کرمت کودکانی به ما عطا کن که چون پورپیرار مرد حق و حقیقت باشتد و تا آخرین نفس از گفتن کلامت شانه خالی نکنند.

او را بسیار دوست می داشتم و از کلامش اقیانوسی از علم و خرد و نبوغ و آگاهی در می یافتم که مرا غرقه خویش می کرد و به کرانه هایی می برد که بی‌شک کمتر بشری به آن وادی ها پا گذاشته بود...

پورپیرار برای همیشه در قلب و ذهن مایی و ما را چیزی آموختی که هرگز در هیچ کتاب و مکتبی نیاموزند... با عشق و آه و حسرت تمام کتابهایت را بارها خواهم خواند... قول می دهم...

 
نویسنده : یوشع حادوث
شنبه، ۰۴ مهر ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۷
 
سلامی بر شما می فرستم. آیا کتابی از استاد در دست چاپ دارید؟ یعنی کتاب "برآمدن مردم" چاپ می شود؟
و سوال دیگر این است که چرا لینک کتب پی دی اف کتب صفویان غیر فعال هستند؟ آیا لینک دانلود ندارند؟
 
پاسخ:
سلام. دوستان در حال تلاش برای این مهم هستند. ممنون از پی گیری‌تان.

 
نویسنده : داوید
پنجشنبه، ۰۲ مهر ماه ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۱
 
عربگری، naria فینگیلیش ناریا هست که خودش بر عکس واژه ی "ایران"ه و ربطی به ریا و بی ریایی نداره. در فارسی ناریا نداریم، واژه ی مورد نظر "بی ریا" ست.
 
پاسخ:
سلام. ممنون از توضیحات تون.

 
نویسنده : ناصر
پنجشنبه، ۰۲ مهر ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۲
 
در جواب به عربگرى: من دو کلیپ مصاحبه شما با استاد رو در يوتيوب دیدم, سوالات بسیار سطحی و ببخشید احمقانه ای می پرسیديد. مثلا استاد گفت شما اصلا مطالب وبو می خونین? شما هم گفتى اره ولی پاسخی پیدا نميشه! گفتى که با امکانات زمان رستم ممکن نبوده ۱ شبه از شام به توران لشکر کشید و ....! شما هنوز نمی دونستى که رستم افسانه س پس صحبت از زمان رستم معما نداره و به جز این وقتی خود فردوسی جعلیه صحبت از کاراکترهاى داستانهاش بی معنیه! شما احتمالا از دسته مخاطبان ملی گراى ترک بودين که چون استاد در ابتدا جعلیات پارسى رو لو می داد طرفدارش شدین بدون اینکه در مورد همونا هم خوب فکر کنين, و پس از تاختن ایشون به ترکان و نشون دادن جعلی بودن امپراطورى های جورواجور ترکی بهش انگ پانفارس زدی! اگه در اون مصاحبه دو چیزو حذف کنیم نور علی نور میشه, يکى صدای مصاحبه گر چون سوالات بچگانه ای میپرسه و روی مخه و دیگرى صدای اون موسیقی که کیفيت صدای استادو خراب کرده. ممنونم.

 
نویسنده : abbas
چهارشنبه، ۰۱ مهر ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۲۶
 
http://www.heritagedaily.com/2015/07/quran-manuscript-dated-among-the-oldest-in-the-world/107752

 
نویسنده : حکیمی
سه شنبه، ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۱
 
آقای عربگری برای کسی که مدعی مکتب ناصر خان است ولی در یادداشت به یاد آن مرحوم اشعار آنچنانی میگذارد معلوم است که هنوز این پیام قرآن را که والشعرا یتبعهم الغاوون را که در آینه نوشتار استاد انعکاس جدی داشت درک نکرده است . سخن از ریا نیست صحبت از افسوس خوردن از عدم امتداد حیات بابرکت ایشان است وگرنه در مرحله ای بسیار فراتر پیامبر هم رحلت فرمود ولی خدای پیامبر زنده بود ..... البته برای کسی که در مطلع یادداشتش مینویسد اگر دائم کنارم بودی دوستت نداشتم دریغ امثال منی که اگر روزها و شبها در کنار پورپیرار بودیم هر روز بر علاقه مان افزوده میشد قابل درک نیست برای همین است که در رعایت وصیت استاد جهت نگرفتن مراسم نمیتوانی حتی فکر کنی که اطرافیان ناصرخان کاملا دستوراتش را عمل کرده و از منابع بنیان اندیشی به بهای جان پاسداری خواهند کرد . تو بهتر است دوباره ویدئوی مثلا مصاحبه خود با ناصر خان را مرور کنی تا بفهمی ناصر خان حتی از زبان دوربین نیز خستگی از همکلامی با تو را فریاد میزند به یادداشت 16 تیر ماه این سایت نگاه کن تا حال استاد را نسبت به خود دریابی .
 
پاسخ:
سلام. فعالیت این وب سایت برای خالی کردن احساسات و برداشت‌های احساس گونه چند افراد از اتفاقات اطراف‌شان نیست. از این پس نوشته‌های حاشیه‌ای جایی برای این وب سایت نخواهند داشت.
برای ادامه راه بنیان اندیشی اینجا هستیم و نه برای حاشیه سازی های بی مورد. امیدوارم دوستان تنها در زمینه مطالب این وب سایت پیغام بگذارند.
سپاس گزارم

 
نویسنده : James
دوشنبه، ۳۰ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۱۹
 
زندگی پر ثمر یعنی این؛ یعنی چندین جلد کتاب که هر سطرشونو باید با طلا نوشت. دشمنان هر چقدر دوست دارن یاوه بگن، حقیقت اینه که استاد حقیقتو گفت. کاش که خلاصه، چکیده و نتیجه ی تمام تحقیقات ایشون در قالب یه کتاب یا فیلم منتشر شه.

 
نویسنده : دوست
دوشنبه، ۳۰ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۰۹
 
پورپیرار به ما آموخت که می توان بدون دانشگاه رفتن نیز اندیشید و اندیشیدن الزاما با دانشگاه رفتن هم معنی نیست. او آموخت که هر کس که دانشگاه رفته باشد الزاما صاحب‎‌اندیشه نیست و هر صاحب‌اندیشه‌ای الزاما دانشگاه‌رفته نیست. او آموخت که برای اندیشیدن باید بی طرف و بی تعصب بود که تعصب مانع رسیدن به حقیقت است.
من یک ایرانی ام، اما حقیقت را فدای تعصب به اسامی توراتی کوروش و داریوش و خشیارشا نمی کنم.

 
نویسنده : عربگری
یكشنبه، ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۰
 
سلام
با شناختی که از ایشان داشتم حتم داشتم که نظرشان بر عدم برگزاری مراسمات سوگواری و ریاکاری و اصراف بی جهت است ولی فکر نمی کردم خانواده محترم و اطرافیان آن مرحوم با وجود فشارهای مزخرف اجتماع که انتظار خرافی در عزاداری دارند بتوانند تن به عملی کردن چنین وصیتی بدهند زیرا وصیت نامه های زیادی را از کشتگان جنگ داشتیم که همگی بر عدم گریه و عزاداری و عدم پوشیدن لباس سیاه تاکید کرده بودند و این وصیت نامه ها در ضمن قرائت در مراسم ختم، ولی برخلاف شان عمل می شد!
امیدوارم خرافه شکنی ها در این جامعه به قهقرا رفته از همین نقطه آغاز شود.
اما با عرض معذرت نکته ای هم به دوستانی که بهت شان را از مرگ استاد، چنان شگفت می نمایانند که گویا خدا کاری برخلاف سنت خویش انجام داده است یا استاد در عنفوان جوانی و کمال صحت، به طور ناگهانی و بدون هیچ عارضه ای به درود حیات گفته است!
استاد مرده است ولی خدای ایشان که زنده است هر روز و هر لحظه هزاران را می میراند و هزاران را زنده می کند کسی که خدا را بشناسد این قانون طبیعی خدا را خوب می شناسد و به آن ایمان دارد همانطور که خود استاد هم در هر احوالپرسی بعد از شکر خدا، خود را تسلیم اراده و مشیت و خواست خدا می دانست
حال چه شده که کسی خود را اینقدر نزدیک به استاد و شیفته و کشته و مرده افکار وی جا می زند ولی نمی داند که یکی از مبارزات ایشان فرونشاندن همین افکار مرده پرستی و حیران شدن از مرگ یک بنده که طبیعی ترین امر الهی است بود!
بهتر است دوستان به جای تظاهر و ریا که مورد تنفر استاد بود کمی به آثار وی رجوع کرده و افکار وی را ادامه دهند زیرا تخلص استاد ناریا بود نه ریا!

 
نویسنده : فاضل بنی طرف
شنبه، ۲۸ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۵
 
انا لله و انا الیه راجعون
شنیدن خبر در گذشت استاد در واتس آپ مرا بسیار شوکه و اندوهگین کرد. لطفا برای مراسم چهلم ایشان اطلاع رسانی کنید.
استاد عزیز زود رفتی....
 
پاسخ:
سلام. بنا به وصیت ایشان، مراسم چهل و سالگردی برگزار نخواهد شد.

 
نویسنده : حکیمی
شنبه، ۲۸ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۴
 
من هم مثل توام آقای مهدی. خیلی دلتنگشم

 
نویسنده : مهدی
پنجشنبه، ۲۶ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۵۶
 
خدایا چقدر دلم براش تنگ شده هر روز ده بار اینجا سر میزنم همش دنباله یه نوشته حتی در یه سطر هم باشه از ایشون بخونم نمیتونم قبول کنم دیگه نیس من دیگه به هیچ کتابی اعتماد ندارم و به هیچ نوشته ای دلخوش نیستم جز همین نوشته هایی که از استاد مونده.اینقد خوندم حفظ شدم بازم میخونم ولی سیر نمیشم هزاران ساعت سطر به سطر و هر دفعه زوایای تازه ای برام روشن میشه.خیلی زودرفت بد جایی رفت خداوندقرین رحمتش کنه .

 
نویسنده : پرویز زحمتکش
یكشنبه، ۲۲ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۶
 
الله تعالی ایشان را قرین رحمت خود قرار و در بهشت جای دهد .به امید اینکه همه جوانان این مرز و بوم ادامه دهنده راه ایشان باشند.

 
نویسنده : بنیان اندیش
شنبه، ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۲
 
سخنان << جهانگیر الماسی >> بازیگر مطرح سینما و تلویزیون ایران بر مزار استاد << ناصر پورپیرار >>

http://www.namasha.com/v/Nk5GLpDz

 
نویسنده : مختار محمدي
پنجشنبه، ۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۵۹
 
سلام
ايشان بخشي از خواندني ترين و الهام بخشترين كتاب هاي فارسي را به رشته ي تحرير دراوردن و ادمي به نبوغ و صراحت ايشان صرف نظر از صحت و سقم ادعايشان غبطه مي خورد. ايشان فارغ از نگاه تاريخي به خواننده انديشيدن رو اموختند و براي اين ذهن ايراني رو از نگاه وهمناك مجسمه هاي تخت جمشيد رها كردند
كاش طبيعت پااك دوستانشو جاودان مي داشت .

به تو مي انديشم اي اسمان ابري
و به رنگ ابي فرسوده ي افكارم
به نيزه هايي كه بين من و تو فاصله ها انداخته
به دل ها مي انديشم
كوچكترين معابد جهان
بي هيچ بتي
به نام دوست
روشن است


 
نویسنده : جاسم کعبی
پنجشنبه، ۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۰۹
 
انا لله و انا الیه راجعون
در گذشت عالم وارسته و محقق و تاریخ نگار بزرگ را به خانواده محترم ایشان و دوستان و شاگردانش تسلیت عرض کرده و ارزوی صبر برای بازماندگان و رحمت برای روح ان بزرگوار را از خداوند بزرگ خواهانم
بی شک و با یقین کامل میتوان گفت این بیرق مبارزه با مجعولان تاریخ و دشمنان اسلام
هیچگاه بر زمین نمی ماند و صد ها و هزاران شاگرد ایشان راهشان را ادامه و به مقصد خواهند رساند
ید الله مع الجماعه
دوستان و عزیزان با اتحاد و همبستگی و دوری از تفرقه و تشتت و بهره گیری از اموزه های ان استاد گرانقدر و ارتباط فراگیر و پیوسته با هم میتوانیم در جهت تکمیل دست اورد های ان عزیز ابدی بکوشیم و راهش را ادامه دهیم
و من الله التوفیق

 
نویسنده : جاسم کعبی
پنجشنبه، ۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۰۸
 
انا لله و انا الیه راجعون
در گذشت عالم وارسته و محقق و تاریخ نگار بزرگ را به خانواده محترم ایشان و دوستان و شاگردانش تسلیت عرض کرده و ارزوی صبر برای بازماندگان و رحمت برای روح ان بزرگوار را از خداوند بزرگ خواهانم
بی شک و با یقین کامل میتوان گفت این بیرق مبارزه با مجعولان تاریخ و دشمنان اسلام
هیچگاه بر زمین نمی ماند و صد ها و هزاران شاگرد ایشان راهشان را ادامه و به مقصد خواهند رساند
ید الله مع الجماعه
دوستان و عزیزان با اتحاد و همبستگی و دوری از تفرقه و تشتت و بهره گیری از اموزه های ان استاد گرانقدر و ارتباط فراگیر و پیوسته با هم میتوانیم در جهت تکمیل دست اورد های ان عزیز ابدی بکوشیم و راهش را ادامه دهیم
و من الله التوفیق

 
نویسنده : رویان صولتی
چهارشنبه، ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۵۲
 
نمیدونم چی بگم... حیف! اما از درد و دشنام راحت شد... ما هستیم.

 
نویسنده : حسن
چهارشنبه، ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۱۴
 
ناصر پور پیرار کاری در تاریخ کرد که تا به حال کسی جرئت بازگویی آنرا نداشت . او طرحی در انداخت که پیروانش آنرا ادامه خواهند داد . او به واقع " آب به لانه مورچگان تاریخ نویس جعلی ایران بست " که دموکرات ترین آنها خواندن کتاب تاریخ پورپیرار را تحریم کردند و دیگر مورخ نان خور تاریخ جعل گفت: " اگر به من واگذارید دستور می دهم پور پیرار را در جلو دانشگاه شلاق بزنند " !! این است تفکر استاد دانشگاه دموکرات نان خور تاریخ جعل ! نور بر مزارش ببارد که طرحی نو بر انداخت و رفت .

 
نویسنده : عیسو
چهارشنبه، ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۱
 
سلام .
بخش دانلود ارشیو سایت و دانلود کتابها کارنمیکنه.
لطفا بررسی کنید. سایتتان هم فیلتر است.
بامرگ استاد تمرکز دشمن در اخلال در توزیع اثار استاد تهدیدی جدی ست که باید احتیاط جدی صورت داد.

 
نویسنده : احسان کوهستانی
چهارشنبه، ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۲
 
نباید پرچم بنیان اندیشی روی زمین بماند.روحشان شاد

 
نویسنده : abbas
چهارشنبه، ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۲
 
انا لله و انا الیه راجعون
خداوند روحشان را شاد كنند

 
نویسنده : مجتبی
دوشنبه، ۱۶ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۱۹
 
انا لله و انا الیه راجعون .

خیلی متاثر شدم از درگذشت استاد و دلم گرفته . به خانواده محترم استاد پورپیرارعزیز صمیمانه تسلیت عرض می کنم . خدا رحمتش کنه .

این کلیپ زیبا برای یادبود استاد خیلی زیباست و تقدیم می گنم به همه بنیان اندیشان ( البته کار من نیست حقیقتا دست سازندش درد نکنه ، الگوی خوبی برای کارهای تبلیغی هست ) :


http://www.aparat.com/v/pcT2e

 
نویسنده : صادق سودانی
دوشنبه، ۱۶ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۰
 
سلام جناب عابدی واقعا باورم نمیشه امروز یك تصویر و نوشته و متنی از كتاب های ایشون توی واتساپ ارسال شدهبود كه بالاش نوشته شده بود زنده یاد سراسیمه به همراهشون زنگ زدم اما كسی برداشت خداخدا میكردم بردارن اما نشد نشد. آقای عابدی این اتفاق افتاد؟ خداوند روحشان را شاد كنند و ایشان را قرین رحمت كنند.

 
نویسنده : صابر
دوشنبه، ۱۶ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۰۱
 
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت عالم و مجاهدکبیر ناصر پورپیرار را به خانواده محترم ایشان و همه دوستداران و جامعه بنیان اندیش تسلیت عرض می نمایم خداوند ایشان را با انبیا و صالحان و شهدای صدر اسلام محشور بدارد .
روحش شاد راهش مستدام .

 
نویسنده : سعید رحیم زاده
یكشنبه، ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۵
 
ایا از مردم زمانه ما مجاهدتر از ناصر پورپیرار در مسیر الله می شناسید؟
یقینا خدا هم مستحق تر از او برای رحمتش نخواهد شناخت. ان شا الله
لطفاکسی از نزدیکان ایشان یا هر کسی که اجازه مدیریت سایت را دارد ما مریدان استاد را از برنامه احتمالی ایشان برای اینده سایت مطللع کند.

 
نویسنده : محمد
یكشنبه، ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۶
 
درگذشت جان گداز مورخ کبیر دوران استاد پورپیرار عزیز را به همه حقیقت خواهان به خصوص بنیان اندیشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال طلب مغفرت و علو درجات دارم.روحش شاد و راهش پر رهرو باد.امید است بنیان اندیشان این را حقیقت را با صبر ادامه داده و روح استادرا شاد کنند.

 
نویسنده : رضا
شنبه، ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۹
 
با سلام
ضایعه بزرگی بر ای جامعه علمی بوجود امد.باشد که بتوانیم راهت را ادامه دهیم همچنین تسلیت عرض میکنم به خانواده ایشان و به همه بنیان اندیشان .
راهی که ایشان گشودند میرود تا پایه و اساس کتابهای مرجع ایندگان شود.رهیافت استاد توانست کلیه اموخته های کنونی در مورد ایران و شرق میانه را به چالش بکشد .

روحت شاد استاد بزرگوار

 
نویسنده : حسين از شيرار
شنبه، ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۱
 
هميشه در قلب ما زنده است.

 
نویسنده : رضا
شنبه، ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۰۶
 
انا لله و انا الیه راجعون
شنیدن خبر رحلت این مرد بزرگ قلب من و سایر مردم عرب اهواز رو بدرد آورد.

 
نویسنده : محمد
شنبه، ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۴۹
 
سلام. درگذشت جان گداز مورخ کبیر دوران استاد پورپیرار عزیز را به همه حقیقت خواهان به خصوص بنیان اندیشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال طلب مغفرت و علو درجات دارم.روحش شاد و راهش پر رهرو باد
سلام. درگذشت جان گداز مورخ کبیر دوران استاد پورپیرار عزیز را به همه حقیقت خواهان به خصوص بنیان اندیشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال طلب مغفرت و علو درجات دارم.روحش شاد و راهش پر رهرو. بنیان اندیشان بزرگوار اینک نوبت ماست که راه نو گشوده را طی کنیم و روح استاد فقیدمان را شاد کنیم.سپاس

 
نویسنده : محمد
شنبه، ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۴۷
 
سلام. درگذشت جان گداز مورخ کبیر دوران استاد پورپیرار عزیز را به همه حقیقت خواهان به خصوص بنیان اندیشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال طلب مغفرت و علو درجات دارم.روحش شاد و راهش پر رهرو باد
سلام. درگذشت جان گداز مورخ کبیر دوران استاد پورپیرار عزیز را به همه حقیقت خواهان به خصوص بنیان اندیشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال طلب مغفرت و علو درجات دارم.روحش شاد و راهش پر رهرو. بنیان اندیشان بزرگوار اینک نوبت ماست که راه نو گشوده را طی کنیم و روح استاد فقیدمان را شاد کنیم.سپاس

 
نویسنده : سلیم
جمعه، ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۰۰
 
در این چند روز مشتاقانه به وبلاگ ایشان سر میزدم و منتظر روشنگری جدیدشان بودم غافل از اینکه خداوند بزرگ این مسلمان و مومن بی مانند رو به سوی خویش خوانده است. خداوند رحمتش کند که با بسیاری از حقایق آشنایمان کرد و مسیر تفکر درست را نشانمان داد.

 
نویسنده : سعید شاختا
جمعه، ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۱۹
 
شوک عظیمی بود. نسل های آینده به ما غبطه خواهند برد که با چه ابرمردی در یک زمان زیسته ایم. فقط با ادامه دادن راهش میتوانیم روحش را قرین آرامش کنیم. نباید پرچمش روی زمین بماند.
به شرفمان سوگند، ما هم مثل این ابرمرد تا آخرین قطره خونمان و تا آخرین نفسهایمان راهش را ادامه خواهیم داد.

 
نویسنده : مژگان
جمعه، ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۷
 
سلام استاد.دلمون واستون خیلی تنگ میشه.استاد خیلی دوستتون داریم.حالا که نیستید نگران نباشید ما بنیان اندیشان راهتون و ادامه میدیم.شما یکی از بزرگترین انسانهای تاریخ هستید.چون حقیقت رو گفتید.خوشحالم که افتخار اینو داشتم که چند بار در زمان حیاتتون ببینمتون.امیدوارم که در آینده ای نزدیک تمام افرادی که در مورد شما چه در زمان حیات و چه الان بدگویی میکردند و میکنند رو سیاه بشوند.براتون از خدا جایگاه بلند و آرامش ابدی رو درخواست میکنم.

 
نویسنده : رضا شاکر
جمعه، ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۵
 
بنده افتخار هم صحبتی با ایشون را بارها داشتم و از محضر استاد بسیار بهره ها بردم مطالب استاد بسیار روشنگر و تکاندهنده بود. شنیدن خبر در گذشت ایشون بی نهایت برام جانکاه بود.خداوند روح بزرگوار استاد رو مورد رحمت خودش قرار بده.آمین

 
نویسنده : مصطفی تمیمی
جمعه، ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۴
 
انا لله و انا الیه راجعون
استاد بزرگ روحت قرین رحمت الهی باد.ادامه دادن راه استاد تنها با ادامه تحقیقات بنیاد اندیش میسر است...راهش پر رهرو.

 
نویسنده : خلیل
جمعه، ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۴۳
 
انا لله و انا الیه راجعون
استاد دوستتان داریم.بارها قبل از خواب برای شما آرزوی طول عمر بیشتر را از خداوند خواستار بودم ولی اینبار دیگر خواست و مشیت الهی بود که به سوی او سفر کنید ولی بدانید که راحتان ادامه خواهد داشت

 
نویسنده : عارف
پنجشنبه، ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۱۳
 
انا لله و انا اليه راجعون

درگذشت يكي از بزرگترين مردان تاريخ بشريت بر همه ي آزاد انديشان تسليت باد خداوند تبارك و تعالي ايشان را با انبيا و صديقين و صالحين محشور بفرمايد.

 
نویسنده : علی عبیاوی
پنجشنبه، ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۹
 
سلام بسیار متاثر شدم مطمئناً نام ایشان زنده خواهد ماند و نظریات ایشان در آینده نزدیک بیش از پیش مورد توجه قرار خواهد گرفت روحش شاد

 
نویسنده : مهدی
پنجشنبه، ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۴
 
تو رو خدا اگه نوشته باقی مانده داره به اشتراک بزارین من جواب اخرین حلقه حیات رو نگرفتم

 
نویسنده : مهدی
پنجشنبه، ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۹
 
از اوییم و به سوی او باز میگردیم...الوداع بزرگ مرد تاریخ

 
نویسنده : بنیان اندیش
پنجشنبه، ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۳
 
انا لله و انا الیه راجعون

استاد پورپیرار به ابدیت پیوست و جاودانه شد . تولدت مبارک ای رادمرد نستوه

حقا که "ناصر" دین محمد در زدودن ازاوهام تفرقه انداز یهود بودی

امروز دیگر پورپیرار یک تن و تنها نیست ، بلکه در اندیشه هزاران نفر جای گرفته که ادامه دهنده راه او خواهند بود .

به برادران بنیان اندیش و کسانی که از نزدیک با استاد در ارتباط بودند و مدیریت این سایت را به عهده دارند پیشنهاد می کنم با نصب مقالات بنیان اندیشانه و رصد وقایع و پی گیری تحرکات جریان جعل و دروغ این سایت را هم چنان به عنوان مرکز مبارزه و رسوا سازی حامیان دروغ و جعلیات یهود بافته سرپا قرار دهند .


 
نویسنده : هیوا ایزدی
پنجشنبه، ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۰
 
سلام بر دوستان عزیز
انا لله و انا الیه راجعون
خداوند ایشان را غریق الطاف خاصه خود بگرداند/ مطمئنم راه ایشان از پشتیبانی حق؛ برخوردار است و کیست که نداند که باطل در برابر حق و حقیقت جز اضمحلال چاره ای ندارد.

خداوند صبر عنایت فرماید.

آیا این سایت برایی انعکاس اخبار بنیان اندیشان مرجع خواهد ماند؟
آیا استاد فقید؛ برای ادامه راه بنیان اندیشی، راهی را گشوده است؟اگر بله؛ چه راهی؟

 
نویسنده : یکی
پنجشنبه، ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۴
 
انا لله و انا الیه راجعون.
مبارک باد بر تو لقاء الله ای یاریگر دین خداوند واحد وای والاترین شاهد تنزیل هدایت خداوندی به زمان امروز...
با دیده ای اشکبار و قلبی مملو از غم رحلت استاد بزرگ بشریت "پورپیرار کبیر" پیمان می بندیم راهت را تا وصال به صالحان خداوند ادامه خواهیم داد ...

 
نویسنده : یاشار
پنجشنبه، ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۹
 
خدا رحمتش کند من خیلی دوست داشتم این مرد بزرگ را از نزدیک ببینم و به کلامش گوش دهم ولی حیف که نشد

 
نویسنده : ن.م
پنجشنبه، ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۱۱
 
انّا لله و انّا الیه راجعون.با کمال تاسف ازدرگذشت عالم جواهرکلام،که بنیاد تاریخ یهود ساخته دروغین را به لرزه درآورد. عرض تسلیت برجامعه بنیان اندیشان و خانواده آن فقید بزرگوار.

 
 
 

کلیه حقوق مندرجات این صفحه برای وب سایت ` حق و صبر ` Naria.Info محفوظ است.

طراحی و راه اندازی،
گروه برنامه نویسی تحت وب بنیان اندیشان