پاسخ آقای ناصر پورپیرار به سوالات [21]


پنجشنبه 3 خرداد1386 ساعت: 12:15 توسط:ناصر پورپیرار
آقای علی دما. این جماعت بدون کورش و داریوش مانده هم گناه دارند اجازه دهیم گاهی خودشان را برملا کنند. ضمنا نگران نباشید یهودیان هرگز به این پادوها آن قدر حقوق نمی دهند که بیست هزار دلار پس انداز کنند! بالاخره وجود این بوزینه ها و اطوارهای شان در میان این همه کار فرصتی هم برای اندکی تفریح فراهم می کند.

سه شنبه 8 خرداد1386 ساعت: 3:27 توسط:ناصر پورپیرار
آقای طلبه. فرهنگ و تمدن آدمی، جز در تورات، تا قریب 150 سال پیش که کتیبه های به خط میخی داریوشی خوانده شد مطلقا کورش و داریوش را به عنوان شخصیت های تاریخی نمی شناخت و بر روی زمین اثری به نام آنان ثبت نبود، در حالی که اسکندر در سراسر بین النهرین و ترکیه و مصر و یونان و مقدونیه آثار حضوری 2300 ساله دارد. باید به دنبال شناخت روابط آن هندی بود که پای کورش را به قرآن مسلمین کشاند؟ بنا بر این بحث بر سر ذوالقرنین و کورش بحثی بی بنیان، آلوده، غیر مستند و فرا تاریخی است. ضمنا آیت الله جوادی آملی لابد صاحب این نظر را که رزمندگان با شعار ایران ای مرز پرگهر و چو ایران نباشد تن من مباد و کتاب شاه نامه به جنگ رفته اند می شناسند زیرا آدمی ناشناخته نیست: وزیر ارشاد اسلامی دولت مکتبی کنونی است.

توسط:ناصر پورپیرار
آقای عظیم. از اطلاعاتی که ارسال کرده اید، ممنونم. اگر می توانید کتاب را ترجمه کنید تا در ایران چاپ شود. ضمنا اگر ممکن باشد فهرست مطالب آن را بفرستید.

آقای دشمن قدیمی و به گمانم کنونی. بله مستند سه ساعته ی بسیار قدرتمندی به وسیله ی چند دانشجو درباره ی تخت جمشید و بر مبنای داده های کتاب ها و وبلاگ من ساخته شده است. سازندگان فیلم اصرار دارند که آن را به روی آنتن رسانه ی ملی بفرستند ولی سی دی های سه گانه ی آن نیز در همه جا پیدا می شود. دیدن این فیلم و کوشش در پخش وسیع تر آن یک وظیفه ی ملی و حمایت از حقیقت است.

آقای درویش. آدرسی که دادید باز نشد.

آقای خلیل. تمام این داده های جدید سرانجام و اگر حوصله کنید در مقطع معین خود به هم وصل و نتیجه گیری خواهد شد. مهم این است که شما مبانی ارائه شده در هر یادداشتی را به اندازه ی لازم جذب کنید. ضمنا سکوت به قول شما صاحب نظران از سر حسابگری و یا انجام دستور است.

چهارشنبه 16 خرداد1386 ساعت: 0:19 توسط:ناصر پورپیرار
آقای سیروان. مطالعات گاه به گاه، آفت اظهار نظر منطقی است و موجب می شود تا به عمق مدخل های ارائه شده ورود نکنید. مثال روشنی بیاورم اگر کنار اهرام مصر قرار بگیرید و به شما بگویند این بنایی چهار هزار ساله است با نگاه کنونی احتمالا منکر خواهید شد چون مثلا در 4000 سال پیش جرثقیل نبوده است. در مورد هخامنشیان و یهودیان و پوریم هم همین اشتباه را مرتکب شده اید زیرا احتمالا به اثبات این مطلب توجه نکرده اید که هخامنشیان هرگز بر مقاومت منطقه ای غلبه نکرده اند و امپراتوری آنان هیچ گاه تشکیل نشده است وگرنه ناگزیر به اجرای نسل کشی پوریم نمی شدند. اما این که آنان چه گونه و از چه راه تمام ساکنان منطقه ی پوریم زده را نابود کرده اند، درست مانند ساخت اهرام است، کار من نشان دادن و اثبات خلا’ مطلق هستی در منطقه است و نحوه ی اجرای آن ربطی به این مدخل اصلی ندارد که ارائه ی دلایل و نشانه های نبود ناگهانی تجمع و تولید و تمدن و علت آن پس از یک دوره ی چند هزاره جوشش و رشد اجتماعی در این منطقه است که اثبات کرده ام. بازگزدید و تمام مطالب را با دقت لازم بخوانید. در باب ستایش و این حرف ها هم اختیار آن به دست من نیست، نمی توانم مانع اظهار نظر کسی شوم و ضرورتی هم ندارد.

چهارشنبه 16 خرداد1386 ساعت: 0:31 توسط:ناصر پورپیرار
آقای سیروان. مطالعات گاه به گاه آفت اظهار نظر است و موجب شده تا به عمق مدخل های ارائه شده ورود نکنید. مثال روشنی بیاورم اگر کنار اهرام مصر قرار بگیرید و به شما بگویند این بنایی چهار ساله است با نگاه کنونی احتمالا منکر خواهید شد چون مثلا در 4000 سال پیش جرثقیل نبوده است. در مورد هخامنشیان و یهودیان و پوریم هم همین اشتباه را مرتکب شده اید زیرا احتمالا به اثبات این مطلب توجه نکرده اید که هخامنشیان هرگز بر مقاومت منطقه ای غلبه نکرده اند و امپراتوری آنان هیچ گاه تشکیل نشده است وگرنه ناگزیر به اجرای نسل کشی پوریم نمی شدند. اما این که آنان چه گونه و از چه راه تمام ساکنان منطقه ی پوریم زده را نابود کرده اند، درست مانند ساخت اهرام است، کار من نشان دادن و اثبات خلا’ مطلق هستی در منطقه است و نحوه ی اجرای آن ربطی به این مدخل اصلی ندارد که ارائه ی دلایل و نشانه های نبود ناگهانی تجمع و تولید و تمدن و علت آن پس از یک دوره ی چند هزاره جوشش و رشد اجتماعی در این منطقه است که اثبات کرده ام. بازگزدید و تمام مطالب را با دقت لازم بخوانید. در باب ستایش و این حرف ها هم اختیار آن به دست من نیست، نمی توانم مانع اظهار نظر کسی شوم و ضرورتی هم ندارد.

آقای جنت مکان. آن ها اندازه و ارزش هیچ حرف و سخنی را ندارند. دوستان به تر است وقت شان را تلف نکنند. زیرا در این گونه ارتباطات فرهنگی اصل آن است که لااقل نام و عنوان واقعی و جایگاه اندیشه و آثار طرف مقابل معلوم باشد، با ارواح و اشباح که نمی توان ارتباط عقلانی برقرار کرد.

آقای رحمانی. آن مستند با خون دل و حد اقل امکانات فراهم شده و از بسیاری مستند های سیمای جمهوری پر محتواتر و با ارزش تر است.

آقای رضا. به ادامه مباحث دقت کنید. سخن از کشتار هشتاد هزار نفری که تورات می گوید نیست، آن ها تا آخرین نفر زندگان را در منطقه ی ما کشته اند.

سه شنبه 22 خرداد1386 ساعت: 12:2 توسط:ناصر پورپیرار
آقای مسعود. سی دی های شما برگشت خورده، نوشته اند آدرس شناخته نشد، آدرس خوذ زا یک بار دیگر در همان باکس پیام های وبلاگ بگذارید، نمایش داده نخواهد شد.

آقای سهند. صدها بار سی دی ها دانلود شده و کسی اعتراضی نداشته است. با این همه از آپلود کننده خواهم پرسید.

آقای یاسر. آن جماعت مامورند و ده ها از این مستندها و حرف های شما تاثیری در آن ها نخواهد گذارد. تلفن خود را به ای میل وبلاگ بفرستید کارگردان مستند با شما تماس خواهد گرفت.

چهارشنبه 23 خرداد1386 ساعت: 8:9 توسط:ناصر پورپیرار
آقای میلاد. اگر آدرس خودتان را بفرستید، سی دی فیلم ها بریتان ارسال میشود. بعد شما هم تکثیر کنید و به دوستان تان بدهید.

شنبه 26 خرداد1386 ساعت: 8:30 توسط:ناصر پورپیرار
از دوستانی که لینک WWW.Narialinks.Blogfa.Com را فراهم کرده اند، بی نهایت ممنونم.

برای تمام کسانی که درخواست کرده اند سی دی ها ارسال شده است. لطفا رسید آن را در همین محل اعلام کنند. نمایش داده نخواهد شد. ضمنا تکثیر این مستند روشنگر، از وظایف ملی در اشاعه ی بیدارگری تاریخی است.

پنجشنبه 31 خرداد1386 ساعت: 1:2 توسط:ناصر پورپیرار
دوست عزیز و استاد بزرگ و شجاع آقای مجتبی غفوری. زحمات شما به عنوان بردارنده ی نخستین گام نمایش حقیقت برای مردم در آینده ی این سرزمین ارج لازم را خواهد دید. گواهی می دهم که شما در این کار به عنوان یک هنرمند متعهد، بدون یاوری و در میان گردابی از دشمنی با جدیت و پشتکار و بی توجه به خطرات و با فروش داشته های مورد علاقه تان عمل کرده اید و در برابر پیشنهاد من که فیلم را آزادنه و بدون دریافت وجه در اختیار مردم بگذاریم، یک لحظه هم تردید نکردید. یقین دارم خداوند پاداش بزرگی در برابر این بزرگواری ها برای شما مقرر خواهد کرد.

پنجشنبه 31 خرداد1386 ساعت: 9:1 توسط:ناصر پورپیرار
آقای سهند. شنیده ام که از آدرس زیر هم می توان کمک گرفت.
www.4share.com

آقای یولداش. خیال اش را دارم.

جمعه 1 تیر1386 ساعت: 0:4 توسط:ناصر پورپیرار
آقای باریش. سی دی برای ایشان ارسال شد.
نوشته های پیشین برای تان ارسال می شود ضمن این که می توانید فراخوان هم بدهید.
در مورد مقاله به گمانم به تر است از همان مقاله "تاریخیگری" که در وبلاگ موجود است استفاده کنید.
قطعا چنان بیتی در هیچ کجای سازمان ملل و به هیچ صورتی ثبت نیست.

آقای آیدین. باید بکوشیم مستند "تختگاه هیچ کس" برای اهل موضوع در جهان شناخته باشد. از زحمتی که کشیده اید، ممنونم.
ارسال شده در جمعه، ۱۶ فروردین ماه ۱۳۸۷ ساعت ۰۵:۳۰ توسط مدیر سایت

ارسال پیام به این نوشته
نام: *
ای میل:
وب سایت:
پیام: *
کد امنیتی: *
عکس جدید
نظر بصورت خصوصی برای نویسنده مطلب ارسال شود
دوست گرامی پیام شما پس از تأیید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
 
 

کلیه حقوق مندرجات این صفحه برای وب سایت ` حق و صبر ` Naria.Info محفوظ است.

طراحی و راه اندازی،
گروه برنامه نویسی تحت وب بنیان اندیشان