گپ عصرانه [نوشته 1383]

گپ عصرانه

امروز صدام، در مراسمی که آن را صحنه ای از تآتر کثيف غربی خواند، تفهيم اتهام شد و در حالی که دستان اش در زنجير غرب بود، با حمله ی صريحی که به بوش و سران دول غربی کرد و آن ها را جنايت کاران جنگی و متجاوز به حقوق مسلمین و اشغالگر سرزمين عراق خواند، خود را تا حد يک سياستمدار شجاع و مقاوم در شرق ميانه بالا کشيد.

از اتهامات او حمله به ايران بود و کسانی اين اتهام را در کيفر خواست او گنجانده بودند که خود موجب آن جنگ و بزرگ ترين مدافع و پشتيبان صدام در تمام دوره ی هشت ساله ی ستيز ويرانه ساز ميان دو همسايه‌ی کهن ايران و عراق بودند. صدام خود را منتخب مردم عراق گفت و عزل ناشی از اشغال عراق را نپذيرفت. نياز به توضيح نيست که صدام را نه مردم عراق، بل کسانی محاکمه می کنند که برای دريافت عنوان جنايت کار جنگی، هزار بار از صدام مقدم تر و مستحق ترند! 

با يکی از همين روشنفکران بی مايه ای گفت و گو می کردم که همه جا ريخته اند. از شروع محاکمه ی صدام ابراز شادمانی می کرد. به ياد آوردم که هم او از شروع حمله ی عراق به ايران نيز شادمان و اميد وار بود که آن جنگ موجب سقوط جمهوری اسلامی شود، چنان که اينک منتظر است تا آمريکا ، پس از عراق، به ايران حمله کند و زمينه ی «آزادي» او را فراهم آورد!!! صدام در برابر اين گونه روشنفکران ما، يک مبارز شريف شرقی و مايه ی غرور مردم عراق است. 

+ نوشته شده در جمعه، 12 تير، 1383 ساعت 2:21 توسط ناصر پورپيرار

ارسال شده در شنبه، ۱۳ تیر ماه ۱۳۸۳ ساعت ۰۲:۲۱ توسط مدیر سایت

ارسال پیام به این نوشته
نام: *
ای میل:
وب سایت:
پیام: *
کد امنیتی: *
عکس جدید
نظر بصورت خصوصی برای نویسنده مطلب ارسال شود
دوست گرامی پیام شما پس از تأیید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
 
 

کلیه حقوق مندرجات این صفحه برای وب سایت ` حق و صبر ` Naria.Info محفوظ است.

طراحی و راه اندازی،
گروه برنامه نویسی تحت وب بنیان اندیشان