يادداشت برای حامد

آقای حامد. مسلمين راستین‌ترین منادیان صلح و سلام در جهان و در تاريخ‌اند. قرآن عظيم در مقاطع و مراتب متعدد متذکر شده است که دشمن اگر به سوی صلح گراييد و تيغ بر زمين گذارد بايد بلافاصله از او تبعيت کرد و به ستيزه پايان داد. من نوشته‌ام که «بارقه کم فروغ» و نوشته ام که «شاید» شاهد رفتارهای موافق تاریخ از اسراییلیان شویم. تمام رهبران جناح‌های مختلف فلسطین، و حتی سرسخت ترین‌شان، یعنی حماس و حزب الله، رفتارهای تازه در حاکمیت اسراییل را جدی گرفته و به آزمایش گذارده اند. من در عین حال نوشته ام که اسراییل پس از ۵ سال جنایت مستمر و متنوع، که به امید تسلیم مردم فلسطین به کار بست، سرانجام به بی حاصلی این گونه کوشش ها دربرخورد با مسلمین پی برد، چنان که اینک ایالات متحده از آدم کشی و ششلول بندی های اش در عراق سرخورده است.

از یاد نبر که قرآن قدرتمند قانون‌نامه ی شفقت و همزیستی با دوست و دشمن است و رفتار پیامبر نیک اندیش اسلام را با بدترین دشمنان‌اش هنگام فتح مکه فراموش نکن. مسلمین یهود ستیز نیستند، اجازه ندارند «پوریم» به راه اندازند و اگر حقوق کامل فلسطینیان رعایت شود و آوارگان به سرزمين‌های اجدادی خود بازگردند حتی ممکن است که در همسایگی یهودیان زندگی کرد و از توانایی های آنان بهره برد. چرا که فرمان خدای مهربان در قرآن مبارک همین است و اضافه کنم که در میان یهودیان، روشن فکران واقعی که از صهیونیسم بیش از غیریهودیان نفرت دارند، فراوان است.

ضمنا آن طرفی که طرف ديگر را به مرگ گرفته تا به تب راضی شود، فلسطینیان‌اند، زیرا تا همین دو دهه پیش اسراییل منکر ملتی به نام فلسطین بود، سازمان آزادی بخش فلسطین را سازمان تروریست‌ها می‌نامید و اصولا اعتقادی به حقوق طرف مقابل نداشت و می‌گفت با جانیان مسلح نمی‌توان مذاکره کرد. اما مقاومت بی‌نظیر و نابود کننده ی مردم فلسطین اندک اندک صهیونیست‌ها را به عقب نشینی واداشت. ابتدا به وجود ملت فلسطین اعتراف کردند، سپس سازمان آزادی بخش و بعد استقلال سرزمین فلسطین را به رسمیت شناختند و حالا هم خواهان مذاکره برابر حقوق برای دست‌یابی به صلح اند. حامد، اسراییل فقط یکی دو گام دیگر برای عقب نشینی فضا دارد و بعد در کام دره‌ی تاریخ معلق خواهد شد. این مطلبی است که صهیونیست‌ها به تر از من و تو می دانند و اختیارات شارون در اعمال بد‌ترین جنایات علیه مردم فلسطین نتیجه‌ی تصمیم دولت مردان اسراییل به ایستادگی کامل و رد عقب نشينی بيش‌تر بود. حالا مقاومت فلسطین بر خون ریزی‌های شارون هم غلبه کرده ، اسراییل به ناچار و از فرط استیصال سیمای تازه‌ای از خود می‌سازد و نوبت مردم فلسطین شده است. باید برای استقرار حق، صبورانه ستیزه کرد، این هم دستور الهی است: و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر. سال جدید برشما شیرین باد.

نوشته شده در دوشنبه، 1 فروردين، 1384 6:3 توسط ناصر پورپيرار

ارسال شده در دوشنبه، ۰۱ فروردین ماه ۱۳۸۴ ساعت ۰۶:۰۳ توسط مدیر سایت

ارسال پیام به این نوشته
نام: *
ای میل:
وب سایت:
پیام: *
کد امنیتی: *
عکس جدید
نظر بصورت خصوصی برای نویسنده مطلب ارسال شود
دوست گرامی پیام شما پس از تأیید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
 
 

کلیه حقوق مندرجات این صفحه برای وب سایت ` حق و صبر ` Naria.Info محفوظ است.

طراحی و راه اندازی،
گروه برنامه نویسی تحت وب بنیان اندیشان