تاج گذاری داريوش - زيارت اهل قبور، به سنت باستان پرستان!

برابر سنت جاری و متوالی، روزنامه ی شرق، اين شب جمعه هم، داريوش پزان داشت، خرمای هخامنشيان خيرات می کرد و منطبق با عنوان مقاله اش : «روزی که داريوش کلاه کيان بر سر گذارد»، کوشيد تا کلاه بزرگی بر سر خوانندگان خود بگذارد، چرا که در بالای صفحه‌ی اول، تصويری از داريوش بر تخت نشسته در حالت تمام رخ و از رو به رو گذارده بود. احتمالا کارکنان بخش آتليه‌ی روزنامه‌ی شرق اين عکس اختصاصی از داريوش را در تاريک خانه‌ی ذهن تاريخی خود ظاهر کرده‌اند، زيرا در سراسر اسناد هخامنشی، جز از حيوانات اطراف ورودی‌های دروازه‌ی ملل، هيچ صورت تمام رخ ديگر ديده نشده است. باستان پرستان ايران و جهان از انتشار اين ژست تمام رخ داريوش در روزنامه ی شرق امروز، بايد که دست بوس هخا دوستان و باستان پرستان جمع شده در آن روزنامه باشند.

سپس روزنامه‌ی شرق، شايد هم به نقل يکی از خبرنگاران باستانی‌اش، که با يک تقويم شمسی و ميلادی عهد باستان، در مراسم حضور داشته، می‌نويسد که داريوش هخامنشی، پسر ويشتاسب، روز دوم اکتبر، برابر با دهم مهر و نخستين روز از جشن مهرگان ، در سال ۵۲۲ پيش از ميلاد تاج گذاری کرده است. دهم مهر با روز اول و نه دوم اکتبر مطابق است که امسال با جمعه مصادف بود. همان جمعه‌ای که قرار بود اهورای لوس آنجلسی نيز، دومين تاج‌گذاری روز مهرگان را، پس از داريوش و اين بار در ميدان شهياد برگزار کند. اين گناه گردانندگان روزنامه ی شرق، که خبر مهم سال‌گرد بر تخت نشينی داريوش را با ۶ روز تاخير به اطلاع قاطبه ی باستان پرستان رسانده است، از آن روی قابل اغماض است که فضيلت اعلام اين «اخبار نيک»، نزد اهورا مزدای بزرگ، در شب جمعه افضل‌تر است و به اهميت «کردارهای نيک» ديگری نزديک می‌شود که به طور سنتی و برای امکان تجديد قوا در فرصت استراحت تعطيل روز بعد، به شب جمعه موکول می‌کنند؟!

روزنامه‌ی شرق از پس اين ياد‌آوری ميمون به باستان گرايان، آن گاه يک بار ديگر بيان همان داستان‌های مکرر و مهوع يهود ساخته درباره‌ی اين نخستين کودتا‌گر و سفاک عالم را، باز هم از قول و زبان همان بلند گوهای پر از پارازيت پيشين، نظير زرين کوب و آموزگار و تفضلی و گيرشمن و مری بويس، تجديد می‌کند که داريوش فرشته ای پاک‌وش بوده است!!!

«داريوش خود از ايمان مذهبی بالايی لبريز است. تکرار نام پروردگار تحت عنوان اهورا مزدا در کتيبه‌های داريوش از ميزان اين ايمان حکايت دارد. البته داريوش گاه خود را تا سرحد خدايی به اوج می‌رساند تا نشان دهد تا چه پايه پيرو آموزه‌های پروردگارش است (!!!). داريوش در کتيبه‌ای در شوش اعلام می دارد که او درست مانندخدا عمل می کند و درست همانند خدا جهان را به اعتلا می رساند». (روزنامه‌ی شرق، شماره ی شب جمعه، ۱۶ مهر)

ظاهرا برای خداوند نيز، تنها راه کشاندن داريوش به يکتا‌پرستی، شريک کردن او در اداره‌ی امور جهان بوده است!!! به راستی که جعل و دروغ و افسانه سازی و موهوم پراکنی و مزخزف نويسی‌های کودکانه، درباره ی هخامنشيان دست آموز يهوديان، سراسر مخطوطات و محفوظات مربوط به اين سلسله و سردم داران‌شان را پوشانده است. زيرا در اين مورد هم هنوز سنگ نوشته‌ای در شوش و در کل منطقه نديده‌ايم که در آن داريوش مدعی شده باشد همانند خدا عمل کرده است. بدين ترتيب شاهد و ناظريم که تمام خشت و آجر اين بنای به ظاهر بلند هخامنشی را، تا اين آخرين نوشته‌ی نقل شده در روزنامه‌ی شرق، با ملاط و گل دروغ قالب زده، در کوره‌ی عوام فريبی حرارت داده و با لعاب جعليات مزين کرده‌اند. 

+ نوشته شده توسط ناصر پورپیرار

ارسال شده در جمعه، ۱۷ مهر ماه ۱۳۸۳ ساعت ۲۰:۰۰ توسط مدیر سایت

ارسال پیام به این نوشته
نام: *
ای میل:
وب سایت:
پیام: *
کد امنیتی: *
عکس جدید
نظر بصورت خصوصی برای نویسنده مطلب ارسال شود
دوست گرامی پیام شما پس از تأیید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
 
 

کلیه حقوق مندرجات این صفحه برای وب سایت ` حق و صبر ` Naria.Info محفوظ است.

طراحی و راه اندازی،
گروه برنامه نویسی تحت وب بنیان اندیشان