پاسخ اقای ناصر پورپیرار به سوالات دوستان [10]

جمعه 2 تير1385 ساعت: 14:5 توسط:ناصر پورپیرار
آقای هاتف. تشخیص شما قریب و قرین به درستی است. به سه دلیل عمده ی زیر، فارسی یک زبان ساختگی است و پیش از قرن سوم هجری، یعنی آغاز تدارکات و جعلیات شعوبی و اسراییلی، سابقه ی ظهور ندارد.
1. فاقد بنیان های ریشه شناختی است. کلمات مجرد و نازا و نوظهورند، مگر این که از عربی و ترکی و روسی و این اواخر از انگلیسی و فرانسه و غیره برداشته باشند. مثلا با هزار من سریش هم نمی توان ریشه ی (شاگرد) را به جایی چسباند! و همین طور است صد ها اسم و لغت و فعل فارسی دیگر را. چنان که ریشه ی (شگرد) هم معلوم نیست.
2. فاقد نظم کاربردی یا به اصطلاح (دستور زبان) است. به راحتی می توان جای فعل و فاعل و مفعول و قید و ضمیر و دیگر اجزاء جمله را جا به جا کرد بی این که مفهوم آن گم شود. (من امروز صبحانه خوردم)، با (امروز صبحانه خوردم من) و (خوردم من امروز صبحانه) و (صبحانه خوردم امروز من)، یکی است. جمله ای است خبری با چهار واژه که به چهار صورت مختلف قابل ادا کردن است. هیچ زبان کلاسیک که بر پایه ی فرهنگ دیرین و معینی استوار باشد، چنین (شلم شوربا) نیست.
3. و مهم تر از همه، دارای زمان بندی رشد و توسعه و ترکیب نیست. ناگهان و بدون هیچ پیشینه و پشتوانه ای به صورت شاهنامه، از کارگاهی در خراسان، و نه اقلیم دیگری در ایران، ظهور و هنوز هم با همان شاهنامه عرض اندام می کند!!!
اگر خدا خواست گردانندگان آن کارگاه زبان تراشی و مقصد آنان از فارسی سازی را به شرح خواهم آورد.

يکشنبه 4 تير1385 ساعت: 15:39 توسط:ناصر پورپیرار
سلام آقای حشمت. به گمان من آیات بسیاری از سوره ی مائده در اوائل بعثت و نه هجرت نازل شده است. نکته ی دیده نشده این جاست که از اتممت و اکملت نباید برداشت عالی و غایی و نهایی کرد، این جا بیان تفصیلی است، نه تکمیلی. یعنی دین را کامل تر و نعمت را افزون تر کردم. معلوم است اگر این اشاره را با مفهوم منتهایی بپذیریم، پس لازم است که قرآن مجید را در آیه ی سوم سوره ی مائده بسته شده بیانگاریم!!!

يکشنبه 4 تير1385 ساعت: 15:49 توسط:ناصر پورپیرار

سلام آقای استاد عباسلو. از الطاف شما ممنونم. و سهم خویش را در بیان تاریخ ترکان ایران در ورود به تاریخ ایران پس از اسلام بیان خواهم کرد.

آقای تلمیذ. لغت سازی های شما برای زبان ترکی غالبا ذهنی و وصله پینه و نادرست است. مثلا آسمان با استفاده از لغت "آس" و پسوند تشبیه "مان" درست شده، که کنایه به گردندگی کائنات، چون سنگ آسیاب می کند.


8 تير1385 ساعت: 3:23 توسط:ناصر پورپیرار
آقای آرش. زمانه ای نیست که بتوان به اختیار خاموش ماند. دشمن گرداگرد ما و در هر چهره ای می چرخد. زمان تصفیه حساب نهایی با فریب نزدیک می شود و آرامش در پس آشوبی نشسته، که به نظر می رسد در راه است.

آقای بچه مسلمان. حتی برای فریاد کشیدن نیز رعایت ملاحظاتی لازم است. کامنت خود را اصلاح کنید، در خدمتم.

جمعه 9 تير1385 ساعت: 23:7 توسط:ناصر پورپیرار
آقای حسین. مطالب یادداشت های اسلام و شمشیر متضمن ظریف ترین نکات در باره ی بخش مهمی از تاریخ ایران است.

آقای امید. آن چه در موضوع مصادره ی گل نوشته های ایلامی زیگورات تخت جمشید می گذرد، بسیار فراتر از سرقت است، آن ها قصد انهدام آخرین بخش از اسنادی را دارند که اثبات می کند تخت جمشید پیش از ویرانی به دست وحشیان هخامنشی یک مجموعه معابد ایلامی در فرم یک زیگورات بسیار بزرگ بوده است. چنان که پیش تر یکصد و پنجاه هزار متر مربع بقایای ساختمانی و نیز استحکامات ضلع شمالی و قبور ایلامی در محوطه ی خارج تخت جمشید را نابود کرده اند.

شنبه 10 تير1385 ساعت: 17:49 توسط:ناصر پورپیرار
آقای ثامن. آن کتاب فروشی را که اظهار بی اطلاعی کرده، می توان مترقی شناخت، دیگران به نویسنده ی کتاب فحاشی و خریدار را نصیحت می کنند که پولش را برای این کتاب های ملعون دور نریزد!

سلام آقای اتفاق. چند یادداشت بعد درباره ی خطاب های قرآن به یهود و به طور کلی صاحبان کتاب است که در زمره ی آن ها آیاتی را که اشاره کردید نیز خواهد آمد. والایی پیامبر اسلام در قرآن نیز مذکور است. مثلا جایی که خداوند می فرماید "ان الله و ملائکـه یصلون علی النبی یا ایها ..." در مراتب خطاب خداوند با انبیای خویش یگانه و انحصاری شمرده می شود. همچنین تصریح قرآن در خاتمیت ایشان نوعی برتری مقام را بر پیامبر والا مقرر می کند. در عین حال من پیش تر نوشته ام که مکالمه ی مستقیم و بدون واسطه ی خداوند، مقام عمومی موسی را بر محمد بالاتر قرار می دهد. با این همه اجازه دهید که چند یادداشت بعد هم عرضه شود شاید مشکل برطرف شد.

آقای سینا. پیش تر آن یادداشت شما را خوانده بودم، مطلب همان است که اشاره کرده اید. قرآن مجید گرچه برای تعدد زوجات به تعدادی محدود و معین جواز می دهد ولی شروطی که قید می شود، چنان که قرآن نیز متذکر استريا، اجرای عقد منطبق با شرط را غیر ممکن می کند و می دانید که شرط در معاملات اسلامی لازم الاجرا است، یعنی اگر یک سوی معامله شرط را رعایت نکرد برای طرف دیگر حق فسخ و مطالبه ی غرامت جاری می شود.

يکشنبه 11 تير1385 ساعت: 14:34 توسط:ناصر پورپیرار
آقای ثامن. می توانید با موسسه ی مطالعاتی احرار در شیراز همکاری کنید، که برای انتشار مطالب کتاب ها در فارس فعالیت دارد. تلفن های موسسه در شیراز:
6283850 و 2290543 و 09173107659

سه شنبه 3 مرداد1385 ساعت: 15:57

توسط:ناصر پورپیرار

آقای البرز. بایقین کامل بدانید که پیش از ورود نیزه داران و وحشیان هخامنشی هیچ نبرد و نزاع و دشمنی میان مردم شرق میانه، الا با یهودیان نبوده است. دلیل واضح و روشن و مسلم این مطلب همان دفاع متحدانه ی تمام اقوام منطقه ی ما در برابر استقرار قدرت هخامنشیان دست نشانده ی یهود است. این دفاع سراسری چندان قوی و یکپارچه عمل کرده است که سرانجام یهودیان به اجرای پروژه ی پوریم مجبور شده اند. زیرا اگر هخامنشیان از بومیان منطقه شکست می خوردند، انقراض نسل یهود به دست ساکنان ایران و بین النهرین مسلم بود. مطمئن باشید که اگر کم ترین دشمنی میان اقوام بین النهرین وجود داشت، در برابر داریوش متحدانه مقاومت نمی کردند و لااقل یکی از اقوام منطقه با داریوش همدستی و همکاری می کرد، که عملا چنین چیزی رخ نداده است. بدون ذره ای تردید بدانید که کلیه ی اسناد موجود درباره ی نزاع های میان آشور و باب و یا آشور و ایلام و غیره تماما جعل جدید است و اگر قبول ندارند کتیبه هایی که متضمن این درگیری هاست را به یک هیئت بین المللی بی طرف بسپارند تا معلوم شود که هیچ کدام عمری بیش از 120 سال ندارند.


جمعه 23 تير1385 ساعت: 20:24 توسط:ناصر پورپیرار
سلام آقای ااا. ممنون می شوم اگر نمونه های ترجمه شده را برای من به آدرس پشت کتاب ها بفرستید.

سلام آقای اسلام. درباره ی تاریخ کهن، میانه و جدید منطقه ی ما سطری مطلب نیالوده و قابل اعتنا ننوشته اند، یکسره مجعولاتی است که از نمونه ی زیر می توان به دست آورد: پس از پوریم به میزان یک خانواده جمعیت در ایران و شرق میانه باقی نمی ماند ولی مورخین یهود ساخته نوشته اند که خشایارشا، از چنین گورستانی، پنج میلیون نفر را به جنگ با یونانیان برده است. و برای بیمه ی دورغ شان سربازی به نام "ماراتن" خلق کرده اند که با دویدن 42 کیلومتر خبر حمله ی سربازان خشایارشا به آتن برده است!!! برای آشنا شدن با وسعت حواس پرتی و دروغ پذیری موجود در موضوع تاریخ بشر، بدانید که هنوز هم یک رشته ی دو در المپیک ها با نام این سرباز ساخت یهودیان انجام می شود و بی چاره یونانیان هم گمان می کنند که آکروپولیس را ایرانیان سوزانده اند چنان که ما گمان می کنیم که تخت جمشید را اسکندر آتش زده است و در هیچ کدام هم کم ترین ردی از آتش و آتش سوزی نیست. بنا بر این چنان کتاب هایی که شما به دنبال اش هستید، جز مجموعه ی "تاملی در بنیان تاریخ ایران" هنوز نوشته نشده است!!!!

+ نوشته شده توسط ناصر پورپیرار در شنبه یازدهم شهریور 1385 و ساعت 4:52
ارسال شده در شنبه، ۱۱ شهریور ماه ۱۳۸۵ ساعت ۰۴:۵۵ توسط مدیر سایت

ارسال پیام به این نوشته
نام: *
ای میل:
وب سایت:
پیام: *
کد امنیتی: *
عکس جدید
نظر بصورت خصوصی برای نویسنده مطلب ارسال شود
دوست گرامی پیام شما پس از تأیید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
 
 

کلیه حقوق مندرجات این صفحه برای وب سایت ` حق و صبر ` Naria.Info محفوظ است.

طراحی و راه اندازی،
گروه برنامه نویسی تحت وب بنیان اندیشان