یادداشت برای مهدی و سهیلا

آقای مهدی. در جهان یهودیانی مناسب دوستی و حتی قابل ستایش نیز پیدا می شوند. خاخام های عالی مقامی را می شناسیم که علیه نژاد پرستی موجود درجوامع یهود و در تریبون کنیسه ها سخن می گویند و عمل می کنند. متاسفانه پیشینه ی وسیع یهودیان، در توسل توطئه گرانه به تظاهرات خلاف حقیقت، برای نفوذ در جوامع فرهنگی و سیاسی دیگران، به قصد بهره برداری قومی، موجبی است تا این عناصر جدی گرفته نشوند و مشکوک به نظر آیند. ناممکن نیست که آقای احمدی نژاد چند مشاور و دوست و همکار سالم از میان یهودیان یافته باشند، اما اگر پای انکار چنین دوستانی درمیان باشد، آن گاه جای نگرانی باز می شود. این گونه مواقع از قدیم رسم بر این بوده بگوییم انشاء الله گربه است، شاید که ما هم رسم آنوسیگری را آموخته ایم و قصد اصلی مان نفوذ در میان یهودیان برای بهره برداری به سود مسلمین باشد.

اما در باب سهولت اثبات زمینی نبودن قرآن. خود معترف اید که قرآن، لااقل در مقاطع و مراتبی، جاویدان است. ساده و راه نمایی کننده ترین شیوه این که از خود بپرسید کتابی به این وسعت و دقت و صداقت و صراحت، که حاوی عالی ترین مراتب مقدمات علوم و فنون و حکمت و اخلاق است، اگر آن را زمینی بیانگاریم، پس باید که از میان جامعه ای کاملا پیشرفته و با ساختاری متفکرانه و دور اندیش و سلسله مراتب ارتباطات عالمانه و با اصطلاح امروز آکادمیک در زمینه های مختلف ظهور کرده باشد و حال آن که در ۱۴ قرن پیش، چنین جامعه ای را در سراسر جهان سراغ نداریم و به خصوص چنان که در باره ی سرزمین طلوع اسلام و نزول قرآن می گویند، در آن جا جز توحش و بدویت حاکم نبوده است، پس اگر برابر تلقینات عده ای، قرآن را دست نوشته ی مرد عربی به نام محمد بیانگاریم، اگر شما هم متوسل و دست به دامان سلمان فارسی نمی شوید، باید جواب دهید که این همه وسعت اندیشه، در تمام ابواب را، محمد در کدام مکتب و نزد چه استادانی گذرانده، که تاریخ و فرهنگ بشر، سایه ای از آن ها در آن زمان به ثبت نرسانده است؟ باید از خود بپرسید این کیست که در قرآن پیش بینی می کند: خورشید خاموش خواهد شد و امروز می دانیم که چنین می شود. این کیست که بارها تذکر می دهد که کسی قادر نخواهد بود نظیری بر قرآن، حتی در میزان آیه ای بیاورد، و شاهدیم که حتی یهودیان نیز درطول این همه زمان نتوانسته اند، چنان که در باره ی انجیل به تکرار توفیق داشته اند، قرآن دومی بسازند و بنویسند و نیز از خود بپرسیم این کیست که در ۱۴ قرن پیش با اطمینانی بی بدیل اعلام می کند: پس از محمد پیامبری نخواهد آمد و شاهدیم که نیامده است!

به ساده و عادی ترین نشانه ها رجوع دادم تا در دام بحث های محفلی و پلیمیکی و بی حاصل نیافتیم. اگر قابل اثبات است کتابی در گستره ی قرآن، که تمام تاریخ ادیان ماقبل خویش را در جزییات مرور و تبعیت از اخلاق و اقداماتی را تبلیغ می کند که مغایر فرهنگ مصطلح آن روزگار است و انسان را به کشف رموز رویش گیاه، بارش باران، گردش ستارگان، زندگی زنبور عسل و استقرار آسمان و امکان حرکت کشتی بر آب می خواند، پس دعوت کننده ای است که به نتایج این توجهات، یعنی استقرار آگاهی و علم اشراف داشته است و بدون شک چنین تدبیر و تفکر دور اندیشانه، در ذهن هیچ بشری، به زمان طلوع اسلام نمی گنجیده، تا دیگران را به آموزه های آن بخواند. پس قرآن، چنان که مکرر آمده، فرو فرستاده ی بارگاهی فرا زمینی و محیط و مسلط به امور و علوم گذشته وحال و آینده ی آدمی و جهان است و اگر چنین مرکزی را باید مدیریتی فوق معمول بگرداند، پس آن مدیریت نیز در اختیار خداوند است که شما وجود و حضور او را نمی پذیرید. بدین ترتیب اثبات ساده ی زمینی نبودن قرآن، اثبات خالق و نازل کننده ی آسمانی آن، یعنی خداوند هم می شود.

خانم سهیلا. بله ذکر کرده و توجه داده ام که فرهنگ جهان وامی به یهودیت ندارد، مصادیق آن را نیز برشمرده ام که کسی با نشانه های معمول فرهنگ: موسیقی، هنر، صنایع دستی، معماری، بافندگی و نقش و رنگ مختص قوم یهود آشنا نیست. این ها دروازه شناسایی هر قوم است و انسان از مسیر این علامات و امکانات قدر و قیمت حوزه های مختلف توانایی تفکر و اندیشه ی دیگران را ارزیابی و نسبت به آن تعیین تکلیف می کند. اگر در جهان قدیم چند یهودی، با ظاهر مسلمان، سحر و جادو و طبابت و ستاره شناسی و سر کتاب بازکنی آموخته اند تا آن را ابزاری برای رسوخ در دربار حاکمی مسلمان یا غیر مسلمان کنند و با این ابزار پراکندگی و جنگ بسازند و در خفا به سود قوم خود اقدام کنند، این گسترش علم و احترام بدان نیست. درست است که یهودیان امروز هم در حوزه های گوناگونی چرخ های صنعت و تولید را به صورت انحصاری می گردانند، اما تمام این گونه امور با قصد تسلط به آدمیان و معتقدان به دیگر ادیان و با انگیزه ی اثبات برتری نژادی و فرهنگی و دینی انجام می شود و مثلا آن آفریقایی که تمام هویت و هستی اش را یهودیان در چهار صد سال گذشته غارت کرده اند، فقط بدان سبب که نمی تواند پولی بپردازد و دیگر چیزی برای غارت شدن برایش باقی نگذارده اند، به قدر قرص آسپرینی از این همه صنعت دارو سازی که در انحصار یهودیان است، نصیب نمی برد، هرچند که خود و فرزندان اش در آتش انواع بیماری ها می سوزند، که به واقع سوقات دیروز کنیسه و کلیسا بوده است. امروز فرهنگ جهان نسبت به رفتارهای یهودیان ابراز نفرت و احساس بیگانگی می کند. آن ها همه چیز و به خصوص فرهنگ و علم را بازیچه ی دست خود و سلاحی برای کوباندن بر مغز دیگران گرفته اند، آیا از آن آشوبی که در تاریخ مردم ممتاز شرق میانه با قصد پوشاندن رد نسل کشی پلید پوریم به راه انداخته اند، بی خبرید؟! چنان که به احتمال زیاد نمی دانید که جهان فقط در آن حیطه هایی که از دسترس یهودیان دور بوده، در هند و آسیای جنوب شرقی و خاور دور و ژاپن و کره و اوقیانوسیه و سراسر سیبری، از آسیب جنگ های کهن به دور مانده است، و گرنه در مراکز تمدن جهان قدیم و نیز در عصر استعمار و کلئونیالیسم، هیچ آدم کشی به راه نیافتاده است که در آن اثر انگشت و رد پای یهودیان دیده نشده باشد.

+ نوشته شده توسط ناصر پورپیرار در پنجشنبه بیست و ششم مرداد 1385 و ساعت 17:18
ارسال شده در پنجشنبه، ۲۶ مرداد ماه ۱۳۸۵ ساعت ۱۷:۲۰ توسط مدیر سایت

ارسال پیام به این نوشته
نام: *
ای میل:
وب سایت:
پیام: *
کد امنیتی: *
عکس جدید
نظر بصورت خصوصی برای نویسنده مطلب ارسال شود
دوست گرامی پیام شما پس از تأیید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
 
 

کلیه حقوق مندرجات این صفحه برای وب سایت ` حق و صبر ` Naria.Info محفوظ است.

طراحی و راه اندازی،
گروه برنامه نویسی تحت وب بنیان اندیشان